Zaproszenie do galerii

Serdecznie zapraszam do obejrzenia nowej galerii zdjęć, upamiętniającej uroczystości związane z rocznicą uratowania angielskich lotników. Jest co oglądać, dzięki uprzejmości pana Janusza Motyki – autora zdjęć, możemy podziwiać blisko 300 fotografii i… powspominać. Zapraszam.

TUTAJ

Gorące podziękowania…

harcerski…dla harcerzy z Hufca im. Szarych Szeregów z Niska, którzy w liczbie ponad 30 osób zamieszkali na biwaku 22 kwietnia 2016 roku w Tarnogórze, przygotowali boisko sportowe do pikniku sportowo-historycznego, a następnie po powrocie z części oficjalnej 23.04.2016 roku przeprowadzili zawody, a konkurencji było niemało, a później… wszystko po sobie posprzątali. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem.

72 rocznica akcji ratowania lotników angielskich

Jak co roku w miejscu katastrofy samolotu Halifax JP-224 odbyły się uroczystości upamiętniające akcję uratowania załogi samolotu. Wśród zaproszonych gości był poseł na Sejm RP Jerzy Paul, który był jednocześnie współgospodarzem imprezy. Dziękując wszystkim przybyłym za uświetnienie rocznicy swoją obecnością, przedstawiamy obszerne fragmenty przemówienia prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Tarnogóry – p. Edwarda Kaka.

tarnog

Czytaj dalej…