Kobyla Góra 1863

biwakW  dniach 22-23 stycznia 2016 roku Tarnogóra gościła 10 harcerzy z Rudnika n/Sanem. Przyjechali oni do Tarnogóry z racji 153 rocznicy powstania styczniowego w ramach biwaku „Kobyla Góra 1863” – zatwierdzonego przez komendę Hufca ZHP imienia „Szarych Szeregów” w Nisku.
Wieczorem 22 stycznia 2016 roku w szkole podstawowej w Tarnogórze  odbyło się tzw. „Swieczkowisko” z udziałem harcerzy, mieszkańców wsi, członków zarządu SPT, nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej – poświęcone głównie powstańcom styczniowym, którzy w 1863 roku mieli w rejonie tzw.”Kobylich Gór”, nieopodal Tarnogóry – swój obóz, w którym organizowano wojska powstańcze, leczono rannych itp.
Następnego dnia odbył się kulig, gdzie przystankami na trasie były pomniki poświęcone ważnym wydarzeniom w Tarnogórze – wszędzie tam zaciągano honorowe warty, składano … Czytaj dalej…

Zaproszenie do galerii

list1Serdecznie zapraszamy do Starej Skrzyni, gdzie pojawiły się nowe dokumenty sprzed stu lat oraz galerie – tutaj m.in. dodano nowe zdjęcia do „lat siedemdziesiątych”, oraz powstała z nadzieją na dalszy rozwój galeria przedstawiająca mieszkańców wsi w mundurach, jak można się domyślić to przeważnie mężczyźni choć… nie tylko. Zwracam się do wszystkich z prośbą o identyfikację swoich ojców, dziadków i pradziadków utrwalonych na tych zdjęciach, prosze również o nowe fotki do galerii, każdy w domu, w pudelku trzyma niejedno zdjęcie dziadka w mundurze, warto żeby było zabezpieczone przed upływem czasu.