Spotkanie z burmistrzem

W dniu 8 września 2014 roku odbyło się zebranie członków SPT z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Panem Jerzy Paulem. 
W trakcie zebrania przyjęto dwóch nowych członków stowarzyszenia a mianowicie: Adama Olko i Jana Kostyrę.   Poinformowano Pana Burmistrza  o planach działania Stowarzyszenia do końca br. tj. o akcji rejestracji wspomnień najstarszych mieszkańców Tarnogóry, a także rozpoczęciu  pracy informacyjnej wśród mieszkańców Tarnogóry mającej na celu  rozpoznanie ilości: starych dokumentów, książek,fotografi, przedmiotów użytku codziennego, sprzętu i narzędzi rolniczych – na terenie wsi Tarnogóra.

Pan JerzyPaul poparł w trakcie dyskusji  powyższe pomysły działań, a jednocześnie zadeklarował pomoc finansową na tzw. wkład własny gdyby okazało się, że wniosek SPT  zgłoszono do jakiegoś konkursu został pozytywnie oceniony i zaakceptowany.

Edward Kak

Zamknięte koło historii

News - Tom Storey Slyne Grave01Ta droga była długa…rozpoczęła się 70 lat temu wTarnogórze, kiedy 23 kwietnia 1944 roku Thomas Storey dowódca wraz z załogą  Halifaxa JP 224  opuścił samolot i wyskoczył w czarną otchłań nocy.Pierwszą pomoc załoga samolotu uzyskała od mieszkańców Tarnogóry, mimo, że za ten czyn groziła kara śmierci.

Minęło tak wiele lat, prawie wszyscy bohaterowi tych wydarzeń odeszli z tego świata, lecz naszym  moralnym obowiązkiem jest pamięć o tych wydarzeniach i ludziach.