Boże Narodzenie 2023

Drodzy Przyjaciele.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku pragniemy Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia pełne radości, spokoju i nadziei. Niech te Święta będą czasem refleksji nad wartościami, które niesie ze sobą Boże Narodzenie, a Nowy Rok niech otworzy przed Wami nowe możliwości i pełen sukcesów kolejny etap życia. Życzymy Wam spełnienia marzeń, siły do pokonywania trudności oraz nieustającego zapału.

Niech Nowy Rok przyniesie Wam wiele radosnych chwil, sukcesów w realizacji projektów oraz satysfakcji z osiągniętych celów. Życzymy Wam, aby każdy dzień przynosił nowe inspiracje, a Wasza praca dla Stowarzyszenia była owocna i pełna satysfakcji. 
Cieszymy się, że możemy być częścią tej wspaniałej społeczności, tworzonej przez Waszą pasję i zaangażowanie.

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Tarnogóry – Edward Kak,
Zarząd SPT i administrator … Czytaj dalej…

Naprawdę warto…

  Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogóry  zaprasza do Bibioteki Publicznej Nowej Sarzynie ul. Jana Matejki 5 w celu zapoznania się z wystawą fotogramów autorstwa Janusza Motyki oraz rysunków autorstwa uczniów szkół  z terenu gminy Nowa Sarzyna. Wystawa powstała w ramach Programu Dotacyjnego Biura Programu Niepodległa ,, Powstanie Styczniowe 1863 – 1864” . Wystawa będzie czynna do 15 mają 2022 roku. Serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Zaproszenie

Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogóry zaprasza w dniu 13 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00 na uroczysty wernisaż wystawy w ramach Programu Dotacyjnego Biura Programu Niepodległa „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864” który odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Nowej Sarzynie – „Centrum Kultury i Biblioteka” na ul. Jana Matejki 5.
Serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogóry

Uwaga Konkurs!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Jak wyobrażasz sobie życie w obozie powstańców na Kobylich Górach w Tarnogórze”. Konkurs realizowany jest w ramach projektu pod nazwą „Upowszechnienie wiedzy na temat Powstania Styczniowego oraz jego bohaterów wśród mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Zadanie dofinansowano ze środków Biura >>Niepodległa<<” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Poniżej można pobrać sobie regulamin konkursu i zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

REGULAMIN KLAUZULA

 

 

 

Obchody rocznicy Powstania Styczniowego – 22.01.2023

Minęło parę dni od uroczystości jakie miały miejsce na „Kobylich Górach” w Tarnogórze z okazji 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego i dlatego można je na chłodno podsumować. Było nas więcej niż kiedykolwiek, zmieniona formuła spotkania uzupełniona o pokaz grupy rekonstrukcyjnej sprawiła, że łatwiej było wyobrazić sobie życie codzienne powstańców. Aby przypomnieć atmosferę spotkania załączamy zdjęcia autorstwa Piotra Sowy. Do zobaczenia za rok.

Edward Kak

DSC_1833

Aby zobaczyć galerię zdjęć – kliknij w obrazek (PZK).

Boże Narodzenie 2022

Spokojnego przeżywania tajemnicy Narodzenia Bożego, niezapomnianego smaku i aromatu świątecznych potraw, tradycji, które się nie kończą, upominków radujących serce, oraz wielu ciepłych słów i ubogacających spotkań, życzy Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Tarnogóry oraz redaktor strony Piotr Kak.

Grzegorz Kusiak – cichy bohater.

Grzegorz Kusiak uczeń technikum w Leżajsku, zainteresował się historią lotu Halifaxa. Szukając informacji w Internecie na temat tej katastrofy, natknął się na post córki kapitana Thomasa Storey’a – Jenifer Elkin i nawiązał z nią kontakt. Efektem tego był przyjazd żony i córek kapitana Storey’a do Tarnogóry. Dotarliśmy do komiksu przedstawiającego dramatyczne losy załogi oraz okoliczności przyjazdu rodziny Thomasa Storeya do Polski. Ciekawy, unikalny dokument, którego autorem jest Agata Kusiak. Gorąco zachęcamy do lektury.

Piotr Kak

TUTAJ DO POBRANIA…

W Tarnogórze pamiętają…

Dziś w 103 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, strażacy z Tarnogóry z Prezesem OSP Józefem Mlynarskim, oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Tarnogory Piotr Galdyś, odwiedzili wszystkie ważne miejsca pamięci w Tarnogorze i złożyli symboliczne biało-czerwone wiązanki kwiatów, w imie pamięci i wdzięczności dla naszych poprzedników za Wolną Ojczyznę.

Edward Kak.