Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Jak wyobrażasz sobie życie w obozie powstańców na Kobylich Górach w Tarnogórze’’.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pn „Jak wyobrażasz sobie życie w obozie powstańców na Kobylich Górach w Tarnogórze’’ został rozstrzygnięty. Po długich naradach jury konkursowe wybrało osiem zwycięskich prac. Poniżej lista zwycięzców:

1. Julia Muskus, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łętowni;
2. Oliwia Chowaniec, Szkoła Podstawowa w Tarnogórze;
3. Aleksandra Kusiak, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej Curie w Nowej
Sarzynie;
4. Julia Kiełbowicz, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej Curie w Nowej
Sarzynie;
5. Weronika Groman, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej Curie w Nowej
Sarzynie;
6. Marta Bąk, Szkoła Podstawowa w Tarnogórze;
7. Maja Jakubowska, Szkoła Podstawowa w Tarnogórze;
8. Zuzanna Olko, Szkoła Podstawowa w Tarnogórze.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział … Czytaj dalej…

Bieg Pamięci

Dzisiaj w Tarnogórze po południu biegaliśmy  w ramach „Spotkań Rodzinnych” , może nie wszyscy, ale w sumie 21 osób się zgłosiło do trzech konkurencji w przedziale wiekowym:

– do III klasy szkoły podstawowej,

– od IV- do VIII klasy szkoły podstawowej,

– od  VIII klasy szkoły podstawowej do 100 lat i więcej.

Pogoda była fajna, słonecznie, trochę wiało – ale dało się wytrzymać.

Porządek na trasie zapewnili strażacy z OSP Tarnogóra, jako pierwsi wystartowali najmłodsi na dystansie około 300m – jako pierwsza na mecie zameldowała się Milena Półćwiartek  /kl-II/, następnie Kinga Kopacz /kl- III/ , oraz Jan Zarzycki /kl-1/, na trasę 700 … Czytaj dalej…

Rozstrzygnięcie konkursu „Podróż do źródeł”

2015-04-26 14.42.3026 kwietnia o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej w Tarnogórze odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu pt „Podróż do źródeł”, które zostało połączone z wystawą prac.

W uroczystości organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogóry wraz z Szkołą Podstawową w Tarnogórze uczestniczyli uczniowie, rodzice, bohaterzy przeprowadzonych wywiadów oraz zaproszeni goście. Wśród obecnych wymienić można: Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Jerzego Paula, który objął patronat nad konkursem i ufundował nagrody o wartości ponad 2 tysięcy złotych, dyrektora Muzeum Ziemi Leżajskiej Andrzeja Chmurę wraz z Romanem Federkiewiczem, radną gminy Sylwię Rychlak, byłe i obecne władze Tarnogóry, a także księdza proboszcza Mariana Cieliczkę. Gościem szczególnym była senator RP Janina Sagatowska.

UWAGA KONKURS!!!

„PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ”

Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogóry oraz Szkoła Podstawowa w Tarnogórze ogłaszają konkurs pt. „Podróż do źródeł”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV-VI mieszkający w Tarnogórze. Zmagania konkursowe odbywają się w dwóch kategoriach; zapis elektroniczny starych dokumentów oraz wywiad z najstarszymi osobami na temat historii wsi.

Termin zgłaszania: do 16.02.2015

Termin nadsyłania prac: do 31.03.2015

Ogłoszenie wyników: 26.04.2015

 

 Serdecznie zapraszamy – PRZEWIDZIANO CENNE NAGRODY.

TUTAJ do pobrania regulamin konkursu.