Remont kapliczki.

Rozpoczął się remont zabytkowej kapliczki, która od lat kryła w sobie nie tylko modlitwy, ale i ślady czasu. Miejscowi mieszkańcy postanowili przywrócić dawny blask tej sakralnej budowli, a prace remontowe są już w pełnym toku. Kapliczka, pełniąca funkcję ducha tej społeczności, przyciąga uwagę swoją unikalną architekturą i głębokimi korzeniami historycznymi.

Znajdująca się na skrzyżowaniu dróg, przez lata była świadkiem ważnych chwil w życiu mieszkańców oraz miejscem skupienia i refleksji. Decyzja o przeprowadzeniu remontu narodziła się z troski o zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz pragnienia przekazania kolejnym pokoleniom piękna i znaczenia tej kapliczki.

Prace obejmują renowację zniszczonej elewacji, odnowienie malowideł ściennych oraz wymianę uszkodzonych elementów konstrukcyjnych z zachowaniem dbałości o autentyczność i historyczny charakter miejsca.

Remont zabytkowej kapliczki w Tarnogórze to nie tylko fizyczna odnowa budowli, lecz także wyraz troski społeczności o swoje dziedzictwo i miejsce, które ma znaczenie nie tylko religijne, ale i kulturowe. Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują na zakończenie prac, aby móc ponownie oddać się chwilom zadumy i refleksji w otoczeniu odnowionej kapliczki, która stanie się dumą i symbolem ich wspólnoty.

PZK

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.