Kobyla Góra 1863

biwakW  dniach 22-23 stycznia 2016 roku Tarnogóra gościła 10 harcerzy z Rudnika n/Sanem. Przyjechali oni do Tarnogóry z racji 153 rocznicy powstania styczniowego w ramach biwaku „Kobyla Góra 1863” – zatwierdzonego przez komendę Hufca ZHP imienia „Szarych Szeregów” w Nisku.
Wieczorem 22 stycznia 2016 roku w szkole podstawowej w Tarnogórze  odbyło się tzw. „Swieczkowisko” z udziałem harcerzy, mieszkańców wsi, członków zarządu SPT, nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej – poświęcone głównie powstańcom styczniowym, którzy w 1863 roku mieli w rejonie tzw.”Kobylich Gór”, nieopodal Tarnogóry – swój obóz, w którym organizowano wojska powstańcze, leczono rannych itp.
Następnego dnia odbył się kulig, gdzie przystankami na trasie były pomniki poświęcone ważnym wydarzeniom w Tarnogórze – wszędzie tam zaciągano honorowe warty, składano wiązanki kwiatów, zapalano znicze.
A jak kulig to także zabawa, ognisko i kiełbaski, las i przepiękna zima …..

Ja ze swej strony zapraszam do galerii zdjęć, których autorem jest Janusz Motyka (PZK)

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Kobyla Góra 1863

  1. drużynowy 18 WDH Wiesław Gołąbek mówi:

    W imieniu harcerzy 6 DSH oraz 18 WDH Hufca ZHP w Nisku im. Szarych Szeregów , składamy serdeczne podziękowania za gościnę i dach nad głową podczas pobytu na biwaku harcerskim z okazji 153 rocznicy Powstania Styczniowego „Kobyla Góra 1863”.
    Podziękowania kierujemy na ręce p. dyrektor Szkoły Podstawowej Wioletty Fimiarz oraz członków zarządu TPT na czele z p. Edwardem Kak, a także państwa Danuty i Stanisława Jakubowskich za wspaniały kulig dla harcerzy. Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży , która wspólnie z nami odwiedziła miejsca związane z historią Tarnogóry i bawiła się podczas kuligu. Atmosfera tamtego spotkania pozostała na licznych zdjęciach i mam nadzieję była zadatkiem kolejnych miłych spotkań w klimacie harcerskim.

    Z wyrazami szacunku pwd. Wiesław Gołąbek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*